Kína továbbra is jól teljesít a Három Északi Védőöv Erdőprogramban, hogy ellensúlyozza a homokviharokat és a talajeróziót az ország északi régiójában.
Az elmúlt négy évtizedben a program több mint 30 millió hektárral növelte az erdős területet a 2018-as adatok szerint.
A „három északi” Kína északnyugati, északi és északkeleti részét jeleni, ahol sivatagok és sok elsivatagosodott terület volt. Az ország 1978-ban indította el a Három Északi Védőöv Erdőprogramot.
„Az olyan nagy ökológiai projektek építése, mint a Három Északi Védőöv Erdőprogram, csak a Kínai Kommunista Párt (KKP) vezetésével lehetséges” – mondta Hszi Csin-ping kínai államelnök kedden, miközben meglátogatta az észak-kínai Belső-Mongólia Autonóm Terület Bayannur városában található erdőfarmot.
Kína vezető szerepet vállal a bolygó zöldítésére irányuló globális kampányban, az erdővel borított területek legnagyobb növelésével és a telepített erdők legnagyobb területével. Az amerikai Nemzeti Repülési és Űrhajózási Hivatal (NASA) műholdjainak adatai alapján a 2000-es évek eleje óta a világban a lombozat növekedésének legalább 25 százaléka Kínából származott.
Hétfő délután Hszi meglátogatta az Ulan Suhai tavat, a sivatagos és félsivatagos területek világviszonylatban is ritka nagy füves tavát, megnézte az ottani ökológiai helyreállítási erőfeszítéseket.
Az 1990-es évek óta az Ulan Suhai tónál csökkent a természetes vízutánpótlás, szennyezést okozott a városi és ipari szennyvíz és romlott az ökológiai funkció, ami arra késztette a helyi tisztviselőket, hogy megőrzési kampányokat kezdjenek.
A hivatalos adatok szerint a biológiai sokféleség folyamatos helyreállításával szakaszos teljesítményt értek el. A tó mára 264 madár- és 22 halfajnak ad otthont.
A kínai államelnök azt mondta, hogy „gyönyörű otthont” kell teremteni a jövő generációk számára.
2023. 06. 07.
(China Media Group)
(x)