Július 7-én van a kínai nemzet japán agresszió elleni háborúja kitörésének 86. évfordulója. 86 évvel ezelőtt, július 7-én a japán agresszorok elindították a Lugou-híd provokatív incidenst, és teljes körű agressziós háborút indítottak Kína ellen.
A Pekingben fekvő Kínai Nép Japán Agresszió Elleni Háborújának Emlékművénél 18:30-ig meghosszabbították a nyitvatartást ezen a napon.

Japán inváziója nagy tragédiát idézett elő a kínai katonák és civilek számára. A legjellemzőbb példa az ártatlanok brutális lemészárlása volt 1937 decemberében Nankingban, az akkori fővárosban. A nankingi tömegmészárlást a kínai és a külföldi média, mint a New York Times, a Central Daily és a Xinhua Daily adta is hírül hajdannában. A háború után az akkori kínai kormány kiterjedt vizsgálatot folytatott az incidens kapcsán, s ennek során a háborús bűnösöket vizsgáló nankingi hadbíróság megállapította, hogy a japán hadsereg 28 tömegmészárlást követett el, amelyekben több mint 190 ezer civil halt meg. 858 esetben szórványos mészárlást követtek el, amelyeknek több mint 150 ezer halálos áldozata volt, így összesen több mint 300 ezren haltak meg a mészárlásokban. De Macui Ivane, az akkori japán Közép-Kínai Hadsereg parancsnoka, aki parancsot adott Nanking városban a mészárlásra, még mindig a japán Yasukuni-szentélyben nyugszik. 1978 óta hét japán miniszterelnök látogatta meg a Yasukuni-szentélyt, köztük Abe Sinzó, Szuga Josihide és mások.
2023. 07. 07.
(China Media Group)
(x)