Kína szankciót vezetett be két amerikai hadiipari cég ellen, közölte szeptember 15-én a kínai külügyi szóvivő a külügyminisztérium szokásos sajtótájékoztatóján.
A közelmúltban az Egyesült Államok fejlett fegyvereket biztosított Tajvannak fegyvereladás, katonai segély és kölcsönadás módján keresztül. Ezzel kapcsolatban Mao Ning kínai külügyi szóvivő elmondta, hogy az amerikai Lockheed Martin vállalat St. Louis-i fiókja fővállalkozóként közvetlenül részt vett a Tajvannak augusztus 24-én történt amerikai fegyvereladásban, a Northrop Grumman cég pedig többször adott el fegyvereket Tajvannak. A Kínai Népköztársaság külföldi szankciók elleni törvénye értelmében Kína úgy döntött, hogy szankciókat vezet be a fenti két amerikai hadiipari céggel szemben, fejtette ki a külügyi szóvivő.
Utána a szóvivő riporter kérdésére válaszolva beszámolt a kínai–orosz stratégiai biztonsági konzultáció 18. fordulójáról, amelyre indult Wang Yi kínai külügyminiszter.
„Mechanizmus keretében történő rutinszerű tárgyalás”, így mutatta be Mao Ning a külügyminiszter orosz útját.
A kínai külügyi szóvivő kifejtette, hogy Wang Yi orosz útjának célja a két államfő által elért fontos konszenzusok megvalósítása, a kétoldalú kapcsolatok fejlesztésének elősegítése, valamint a két ország stratégiai biztonsági érdekeit érintő fontos kérdések megvitatása lesz. Kína és Oroszország egymás legnagyobb szomszédjai és átfogó stratégiai koordinációs partnerei, illetve mindketten állandó tagjai az ENSZ Biztonsági Tanácsának és jelentős feltörekvő piacok, amelyek mindig szoros kapcsolatokat ápolnak a jelentős stratégiai és átfogó közös érdeklődésre számot tartó kérdésekben, mondta a szóvivő.
2023. 09. 19.
(Qin Liang- China Media Group)
(x)