A fogyatékkal élők 32. világnapja alkalmából december 1-jén a Kínai Kommunikációs Egyetem és az ENSZ UNESCO szervezete Pekingben közösen szemináriumot szervezett az akadálymentes információterjesztésről és az emberi jogok védelméről.
A kínai mellett francia, mongol, maláj, összesen több mint tíz ország képviselői a helyszínen, vagy videókapcsolaton keresztül kapcsolódtak be a fórum munkájába. A résztvevők megvitatták a fogyatékkal élők társadalmi befogadásának helyzetét és szerepvállalásuk lehetséges növelésének módozatait az akadálymentes információterjesztés révén.
A szeminárium célja, hogy platformot teremtsen a nemzetközi cserékre, együttműködésekre és a kínai eredmények bemutatására az akadálymentes információterjesztésben, és hozzájáruljon az „egyenlőség, integráció és megosztás” alapú befogadó digitális társadalom létrehozásához.
Professzor Shahbaz Khan, az UNESCO kelet-ázsiai irodájának képviselője annak a reménynek adott hangot, hogy a szeminárium arra ösztönöz, hogy sikerüljön egy méltányosabb, befogadóbb és akadálymentes digitális jövőt építeni, hogy mindenki részesülhessen a digitális éra által megteremtett óriási lehetőségben.
Ez volt az első tematikus szeminárium a Kínai Kommunikációs Egyetem és az UNESCO között, de a jövőben évente rendeznek majd hasonlókat a közös érdeklődésre számot tartó témákban.
2017 végén a Kínai Kommunikációs Egyetem, a pekingi Gehua Kábel TV-szolgáltató és a Dongfang Jiaying mozilánc együtt bevezették a kínai akadálymentes filmek projektjét, amelynek keretében az elmúlt 6 évben a több mint 800 önkéntes közel 600 filmet készített a vakok és a siketek számára. A produkciók országszerte 2244 speciális oktatási intézményekben elérhetők.
2023. 12. 04.
(China Media Group)
(x)