Amikor Hszi Csin-ping kínai államelnök 2023-as újévi üzenetét közvetítették, a háttérben, a könyvespolcon egy fénykép felkeltette az emberek figyelmét.
A fényképen Hszi Csin-ping és felesége, Peng Li-juan karjai között látható volt Hszi édesanyja. Anya és fia ujjai szorosan összefonódtak.
1969-ben a 16 éves Hszi Csin-ping a senhszi tartományi Liangcsiaho faluban szolgált. Mielőtt elment, Hszi édesanyja kézzel varrt fiának egy varrókészletet, melyre három vörös karaktert is felvarrt: az anya szíve. A következő 7 évben ez a varrókészlet mindennap vele volt.
„Az anya a saját keze által szőtt fonalból készít ruhát elutazó fiának. Mielőtt elmegy, öltésről öltésre halad, és igyekszik, hogy fia el ne késsen. Ilyen a szeretet, ahogyan a fű szívja magába a nap melegét. Megfizethetetlen.” – szól Meng Csiao, a Tang-dinasztiából való költő verse az édesanya szeretetéről A fiú búcsújának dala című versben.
Csi Hszin, Hszi Csin-ping édesanyja a Japán-ellenes háború korai éveiben csatlakozott a forradalomhoz és a Kínai Kommunista Párthoz.
Hszi: Büszke vagyok, hogy forradalmi családba születtem, ahol a forradalmi szellem mélyen gyökerezett a nevelésben. A szüleim azt szokták mondani, hogy a gyerekeknek nem szabad „üvegházban” maradniuk, meg kell tapasztalniuk a „viharokat és hullámokat”.
A senhszi faluban töltött 7 évben Hszi Csin-ping az ottani lakosokkal együtt élt és dolgozott, és mély barátságot kötött velük.
Csang Vej-pang, falubeli
Az emberek között egy barátság kialakulása hosszú időbe telik. 1975-ben, mielőtt Hszi Csin-ping a Tsinghua Egyetemre ment, fogta ezt a varrókészletet és nekem adta. Azt mondta, 7-8 évet töltöttünk együtt, valamit szeretne adni, de nincs semmi különösebb értéke. Nekem adja tehát ezt a varrókészletet, hogy emlékeztessen rá.
Miután Hszi hivatali posztjára került, édesanyja rendszeresen írt neki leveleket, amelyekben emlékeztette, hogy legyen szigorú saját magával. 2001. tavaszünnepén Hszi Csin-ping éppen Fucsien tartomány kormányzója volt, hivatali feladatai miatt nem tudott eljutni a családi találkozóra. Hszi ezért hazatelefonált, édesanyja pedig a következőket mondta neki:
Csi Hszin: Nem jöhetsz haza idén? Sajnálom fiam, hogy annyi munkád van, de valahogy mégis örülök, hogy ezt hallom. Nem számít, hogy hazajössz-e… A munkavégzés a legjobb gyakorlat a szüleid ellátásához.
A család a társadalom legkisebb egysége. Az ország számtalan családból áll. Az elmúlt 10 évben Hszi Csin-ping több alkalommal is hangsúlyozta az idősek iránti tisztelet és a nevelés fontosságát. 2016 decemberében Hszi Csin-ping a kiváló családok díjátadó ünnepségén a következőket mondta:
Hszi: A család az élet első „tanterme”, a szülők a gyerekek első tanárai. A megfelelő családi nevelés révén nőnek fel a megfelelő emberek. Minden szülőnek jó példával és tanítással kell nevelnie a gyermekét, hogy azok a kívánt úton indulva megtehessék az első lépéseiket az életben.
2017-es újévi üdvözlő köszöntőjében Hszi Csin-ping arra emlékeztetett, hogy az emberek tartsák meg a családjuk iránti szeretetüket.
Hszi: Ne hagyják, hogy a távolság akadálya legyen a családi szeretetnek, ne hagyják a család iránti szeretetüket megkopni a mindennapi elfoglaltságuk miatt, és ne hagyják figyelmen kívül azt az életükben való küzdelmek során sem.
Az anyai szeretet a családi hagyományok forrása, a családi hagyományok pedig befolyásolják a társadalmi közerkölcsöt. A családok előrehaladása az ország fejlődését eredményezi, és a valamennyi család által teremtett érték a nemzeti fellendülés hajtóereje lesz.
2023. május 14.
(China Media Group)
(x)