Kínában az átlagos várható élettartam 2021-ben 78,2 évre emelkedett. Az ország 1949-es alapításakor ez a szám még csak 35 év volt – tájékoztatott Cao Xuetao, a kínai Nemzeti Egészségügyi Bizottság alelnöke a 76. Egészségügyi Világközgyűlés szombati sajtótájékoztatóján. Cao kifejtette azt is, hogy Kína a jövőben is fokozza a nemzetközi együttműködést a globális egészségbiztonság megőrzése érdekében.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) döntéshozó testületének idei, 76. Egészségügyi Világközgyűlésére május 21. és 30. között Genfben kerül sor.
Cao Xuetao tájékoztatott, hogy Kína az évek során jelentős előrelépéseket ért el az egészségügy területén, a legfontosabb egészségügyi mutatók ma már megegyeznek a közepes és magas jövedelmű országok mutatóival.
Külön meg kell említeni azt is, hogy 2023-ban van a 60. évfordulója annak, hogy Kína külföldre küldte első orvosi csapatát. Azóta Kína 30 ezer orvost küldött öt kontinens 76 országába és régiójába – Afrikába, Ázsiába, Amerikába, Európába és az óceániai térségbe.
Az Ebola-vírus kitörésére válaszul 2014 és 2015 között Kína több mint 1200 egészségügyi dolgozót küldött az érintett afrikai országokba.
Yang Zhilun, Kína genfi ENSZ-irodájának képviselője a sajtótájékoztatón elmondta, hogy Kína nem ért egyet Tajvan részvételével az Egészségügyi Világközgyűlésben, és e döntést a nemzetközi közösség széles körben támogatja. Azonban néhány ország ismét előterjesztette azt a javaslatot, miszerint „azért hívják meg Tajvant, hogy megfigyelőként vegyen részt”. Ez a javaslat sérti a nemzetközi szabályokat, különösen az ENSZ-közgyűlés és az Egészségügyi Világközgyűlés által megerősített „egy Kína” elvet – fogalmazott a kínai képviselő.
2023. május 22.
(China Media Group)
(x)