Kezdőlap » Újabb kapu Kínára
Hírek Képek/Videók Utazás

Újabb kapu Kínára

Június 27-én újabb híddal bővült a Kína és Magyarország közötti légi összeköttetés. Elindult a China Southern Airlines első Kanton–Budapest közvetlen járata, így már az ötödik kínai nagyvárosba lehet átszállás nélkül utazni Budapestről.

A China Southern Airlines mostantól hetente négy alkalommal, Boeing 787-9 Dreamliner gépekkel repül az útvonalon. Ezzel Budapest a China Southern Airlines 53. nemzetközi és ezen belül 11. európai célállomása lett Kantonból.

Az 1988-ban alapított China Southern Airlines Ázsia legnagyobb légitársasága. A több mint 660 repülőgépből álló flotta méretét tekintve a világon az ötödik. 200 úticélt meghaladó útvonal-hálózatán naponta több mint 2000 járat repül. A több mint százezer munkavállalót foglalkoztató légitársaság 2019 óta a Sky Team tagja, abban az évben az utasai száma meghaladta a 150 milliót.

Az első budapesti járat köszöntésére szervezett sajtótájékoztatón François Bérisot, a Budapest Airport új vezérigazgatója kiemelte, hogy Kanton és térsége Kína egyik legnagyobb üzleti központja, repülőtere fontos gyűjtő-elosztó bázis az utas- és légiáru-forgalom szempontjából egyaránt. A hetente négy alkalommal közlekedő közvetlen járat a magyar gazdaság és turizmus számára fontos lehetőségeket teremt – tette hozzá.

Illés Boglárka, a Külgazdasági- és Külügyminisztérium kétoldalú kapcsolatokért felelős államtitkára elmondta, a Kína és Magyarország közötti kapcsolat a legjobb időszakát éli a magyar kormány keleti nyitás politikájának, valamint az „Övezet és Út” elnevezésű kínai kezdeményezésnek köszönhetően. A stratégiai együttműködés számos területre kiterjed.

Tavaly Kínából érkezett a legtöbb külföldi tőkebefektetés Magyarországra. Ennek 85 százaléka a Gyöngy-folyó deltájában fekvő, Hongkongot, Makaót, Sencsent és Kantont is magába foglaló kantoni régióból, ezért kiemelten fontos az új, közvetlen légi összeköttetés.

A két ország idén ünnepli a diplomáciai kapcsolatok felvételének 75. évfordulóját. Gong Tao, Kína Budapesti nagykövete hangsúlyozta, a kapcsolatok minden eddiginél hatékonyabbak.

A kantoni és a napokban induló hsziáni járattal a két ország között működő közvetlen légijártok száma heti 20-ra emelkedik, ami Közép-Európában egyedülálló régiós légiközponttá, Kelet és Nyugat között valós híddá emeli Magyarországot.

Sajtóinformációk szerint a budapesti repülőtér üzemeltetője már dolgozik két további kínai nagyvárosba közlekedő járat megnyitásán: Csengtu a Sichuan Airlines, Hsziamen pedig a Xiamen Airlines járataival válna közvetlenül elérhetővé a magyar fővárosból.

2024. június 27.

Időjárás

Budapest Időjárás

Kövessen minket Facebookon!

Facebook Pagelike Widget

A Sárkány éve | Zodiákus bélyegkisív-kibocsátás – 2024

IV. Holdsütikészítő Workshop és kínai kulturális nap

Kínai írásjelek és civilizáció kiállítás

„A MI PETŐFINK – Kínai-magyar verses párbeszéd”

Hogy hangzik ugyanaz a vers kínai és magyar nyelven?

Kínai-magyar párbeszéd (II.) – a China Media Group tanácskozása

III. Magyarországi Holdsüti készítő Workshop

Magyar-Kínai Két Tanítási Nyelvű Iskola

A centrumban Kína – Kusai Sándor nagykövet, egyetemi oktató

Kőbányai kínaiak – gazdasági kapcsolatok

A Nyúl éve zodiákus bélyeg – közös bélyegkisív-kibocsátás | 2023

Valutaváltó

Naptár

2024. június
h K s c p s v
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930