Kezdőlap » CMG-kommentár: A Sanghaji Együttműködési Szervezet így válaszol a korszak kérdéseire
Hírek

CMG-kommentár: A Sanghaji Együttműködési Szervezet így válaszol a korszak kérdéseire

Július 4-én, Irán hivatalos csatlakozásával a Sanghaji Együttműködési Szervezet tagországainak száma kilencre nőtt. Ez a biztonságra, fejlesztésre és együttműködésre összpontosító szervezet folyamatosan pozitív energiát hoz az eurázsiai régió és a világ békéjének és stabilitásának.

Ugyanezen a napon Hszi Csin-ping kínai államelnök videó kapcsolaton keresztül vett részt Pekingben az SCO államfői tanácsának 23. ülésén, és beszédet is tartott.

Az SCO megalakulása óta eltelt 20 évben a tagországok sikeresen elindultak egy új típusú nemzetközi szervezet fejlődési pályáján, amelyet tábormentalitás és konfrontáció helyett partnerség és párbeszéd jellemez. Kína a szervezet alapító tagjaként javasolta az SCO sorsközösségének felépítését, ismertette az SCO fejlesztési, biztonsági, együttműködési, civilizatorikus és globális kormányzási koncepcióit, egy sor gyakorlati együttműködési intézkedést indított el, és folyamatosan hozzájárul az SCO fejlődésének irányításához és előmozdításához.

„Tartsunk a helyes irányba, és erősítsük a szolidaritást és a kölcsönös bizalmat.” „Tartsuk fenn a regionális békét, biztosítsuk a közös biztonságot.” „Koncentráljunk a gyakorlati együttműködésekre, gyorsítsuk fel a gazdaság fellendülését.” „Erősítsük meg a cseréket és a kölcsönös tanulást, mozdítsuk elő a népek közötti kapcsolatokat.” „Gyakoroljuk a multilateralizmust, javítsuk a globális kormányzást.” Az SCO tagállamai előtt álló új helyzettel és új kihívásokkal kapcsolatban Hszi Csin-ping ötpontos javaslatot terjesztett elő ezen a csúcstalálkozón, amely a kibővített SCO egyesülve koordináló és közösen fejlesztő új perspektíváját mutatott be.

Az SCO fejlődésére visszatekintve a szolidaritás és a kölcsönös bizalom mindig értékes eszköz, amely a tagországai együttműködéseinek az alapja is. A belső és külső helyzet alakulásával párhuzamosan Kína a stratégiai kommunikáció és koordináció erősítését, a különbségek felszámolását célzó párbeszédet, a versenyt felülmúló együttműködést javasolja, hogy a térség átfogó és hosszú távú érdekeiből kiindulva önállóan alakítsák ki a tagországok a külpolitikát, tartsák szilárdan a saját kezükben országuk fejlődésének jövőjét és sorsát.

Idén megünneplik a kínai fél által javasolt az Övezet és Út kezdeményezés előterjesztetésének 10. évfordulóját. Ezt a kezdeményezést Kína legelőször az SCO-régióban javasolta évtizeddel korábban. Tíz év alatt számos projekt segítette elő az SCO tagországainak fejlődését és revitalizációját. Az ezen a csúcstalálkozón elfogadott Újdelhi Nyilatkozatban a tagországok többsége megerősítette, hogy támogatja a Kína által javasolt Övezet és Út kezdeményezést.

Jelenleg egyes nyugati országok táborok közötti konfrontációt provokálnak és a világ felbomlasztása árán tartják fenn hegemóniájukat. Ezzel szemben az egyenlőség, az összetartozás, az együttműködés és a tolerancia szelleme, amelyet az SCO szorgalmaz, olyan ritka kincs, amelyre ebben a korszakban égető szükség van.

2023. 07. 07.

(China Media Group)

(x)

Időjárás

Budapest Időjárás

Kövessen minket Facebookon!

Facebook Pagelike Widget

A Sárkány éve | Zodiákus bélyegkisív-kibocsátás – 2024

IV. Holdsütikészítő Workshop és kínai kulturális nap

Kínai írásjelek és civilizáció kiállítás

„A MI PETŐFINK – Kínai-magyar verses párbeszéd”

Hogy hangzik ugyanaz a vers kínai és magyar nyelven?

Kínai-magyar párbeszéd (II.) – a China Media Group tanácskozása

III. Magyarországi Holdsüti készítő Workshop

Magyar-Kínai Két Tanítási Nyelvű Iskola

A centrumban Kína – Kusai Sándor nagykövet, egyetemi oktató

Kőbányai kínaiak – gazdasági kapcsolatok

A Nyúl éve zodiákus bélyeg – közös bélyegkisív-kibocsátás | 2023

Valutaváltó

Naptár

2023. július
h K s c p s v
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31