Kezdőlap » CMG-kommentár: Kutatás, fejlesztés, további üzleti lehetőségek? A válasz: Kína.
Hírek

CMG-kommentár: Kutatás, fejlesztés, további üzleti lehetőségek? A válasz: Kína.

„Thaiföld, a világ legnagyobb durián-exportálójaként haszonélvezője lett a globális kereslet – kínai fogyasztási trend által rövid időn belül elért – gyors növekedésének”, számolt be az El Economista című spanyol gazdasági napilap weboldalán. A jelentés egy közgazdász beszámolóját idézve rámutatott arra, hogy az elmúlt két évben a kínai duriánimport a globális kereslet 91%-át tette ki.

Kína hivatalos statisztikai adatai szerint augusztusban a teljes kínai fogyasztási cikkek kiskereskedelmi forgalma 4,6%-kal nőtt tavaly augusztushoz képest, az idei júliushoz viszonyítva pedig 2,1 százalékponttal volt gyorsabb; az országban a vendéglátás összes bevétele 12,4%-kal nőtt az előző év azonos időszakához képest, a vasúti szállítás, a légi fuvarozás, a szálláshely üzleti aktivitási indexe is több mint 55%-os, viszonylag magas tartományban maradt. Ezzel egy időben a digitális fogyasztás és a zöld fogyasztás fokozatosan új trendekké váltak a kínai fogyasztás fejlesztésében. Mindezek mellett a Kínai Autógyártók Szövetségének statisztikai elemzése szerint augusztusban az új energiás járművek belföldi értékesítése 29,7%-kal nőtt az előző év azonos időszakához képest. Az adatok mögött ígéretes üzleti lehetőségek állnak.

„Kína nagy piaci lehetőségei új fejlődési lendületet adnak a világnak” – ez a külföldi vállalkozók válasza arra, hogy „hol van ma igazi piaci lehetőség a világon”?

A Kínai Deviza Adminisztráció számításai szerint az utóbbi 5 évben Kínában a külföldi befektetések hozama elérte a 9,1%-ot, ami jóval magasabb az európai és az amerikai 3%-nál, és magasabb a többi nagy feltörekvő gazdaság 4%-8%-os értékénél is. A Tesla Giga Shanghai 40 másodpercenként gyártott egy elektromos járművet, amely a világ kiszállításainak felét tette ki tavaly. A Starbucks 6500 üzletet nyitott Kínában, kilenc óránként egy újat… Egyes elemzők rámutattak, hogy Kínában jelentősé vált a közepes jövedelműek rétege, ami azt jelenti, hogy óriási lehetőségek rejlenek az autóipar, az egészségügy és más iparágak számára.

Itt van az Xylem kínai kutatás-fejlesztési központja, a Schneider Electric kínai automatizálási k+f központja, a Volvo Sanghaji tervező központja… Az idei évben egyre több külföldről finanszírozott cég hoz létre k+f központot Kínában. E mögött Kína hatalmas piaca, a teljes ipari ökoszisztéma és a gazdag tehetségbázis állnak.

Kína idei gazdasági növekedési célja körülbelül 5%. A Világbank, a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) és a Nemzetközi Valutaalap előrejelzése Kína gazdaságának 2023. évi növekedését 5,6%-kal, 5,4%-kal, illetve 5,2%-kal jelezte előre. Kína gazdaságpolitikájának stabilitása és folyamatossága megnyugtató a multinacionális vállalatok számára. A külföldről finanszírozott vállalkozások „kerekasztal-rendszerének” kialakítása elősegíti a vállalkozások aggályaira történő gyors reagálást. Az amerikai McKinsey tanácsadó cég úgy véli, hogy Kína a világ egyik legnagyobb piaca, amely fontos fejlődési lehetőségeket biztosít a multinacionális vállalatok számára.

2023. 09. 18.

(Qin Liang- China Media Group)

(x)

Kövessen minket Facebookon!

Facebook Pagelike Widget

A Sárkány éve | Zodiákus bélyegkisív-kibocsátás – 2024

IV. Holdsütikészítő Workshop és kínai kulturális nap

Kínai írásjelek és civilizáció kiállítás

„A MI PETŐFINK – Kínai-magyar verses párbeszéd”

Hogy hangzik ugyanaz a vers kínai és magyar nyelven?

Kínai-magyar párbeszéd (II.) – a China Media Group tanácskozása

III. Magyarországi Holdsüti készítő Workshop

Magyar-Kínai Két Tanítási Nyelvű Iskola

A centrumban Kína – Kusai Sándor nagykövet, egyetemi oktató

Kőbányai kínaiak – gazdasági kapcsolatok

A Nyúl éve zodiákus bélyeg – közös bélyegkisív-kibocsátás | 2023

Valutaváltó

Naptár

2023. szeptember
h K s c p s v
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930