Kezdőlap » China Mobile és a világ legnagyobb cégei közös erővel a 6G fejlesztéséről: 2030-ban már soha nem látott gyorsasággal netezhetünk
Információk

China Mobile és a világ legnagyobb cégei közös erővel a 6G fejlesztéséről: 2030-ban már soha nem látott gyorsasággal netezhetünk

A China Mobile újabb szintre emelné befolyását a globális telekommunikációs 6G-piacon. A cél az, hogy a világ egyesített 6G-szabványokat fogadjon el, amelyek figyelembe veszik a digitális befogadást, az energiahatékonyságot, az környezeti fenntarthatóságot, a rugalmas telepítést és a jövőbeli használati esetek új képességi követelményeit.

A „6G követelmények és tervezési szempontok” fehér könyv része az általánosabb törekvésnek, hogy a China Mobile, amely a világ legnagyobb mobilcégének számít előfizetői számában, nagyobb szerepet kapjon a jövőbeli globális 6G-szabványok kidolgozásában.

A 6G technológiát a 3G, 4G és 5G technológiákhoz hasonlóan a kínai vállalatokkal folyó együttműködés révén szeretnék kidolgozni. Yi Zhiling, a China Mobile Research Institute vezető tudósa szerint a következő három-négy év lehetőséget kínál a kulcsfontosságú 6G technológiák azonosítására és az iparág megalapozására.

A jelenlegi állás szerint nincs univerzálisan elfogadott 6G definíció, azonban a technológia várhatóan jóval alacsonyabb késleltetést, magasabb sebességet és szélesebb sávszélességet kínál majd, mint a 5G.

A világ a 6G kereskedelmi használatának bevezetését 2030-ra várja. A 6G hálózat mélyen integrálódik majd a fizikai és a virtuális világgal, valamint mindent összekapcsoló intelligens világot épít.

Az 5G és a 6G kutatásának és fejlesztésének egyensúlyba hozása fontos, mert hosszú távú stratégiára van szükség mindkét technológia fejlesztéséhez. Wen Ku, a China Communications Standards Association főtitkára szerint az 5G előrehaladása olyan, mint egy jó híd és út építése a 6G számára.

Jelenleg Kína vezeti a globális 5G fejlesztést. Az ország februárban több mint 2,54 millió 5G bázisállomást telepített, a 5G mobil előfizetők száma pedig meghaladta a 575 milliót. Az Ipari és Informatikai Minisztérium szerint idén Kína 600 000 5G bázisállomást fog építeni.

Kína előrehaladást is elérte a globális együttműködésben a 6G terén. Júniusban az IMT-2030 (6G) Promóciós Csoport megállapodást kötött a 6G Smart Networks and Services Industry Association (6G-IA) nevű szervezettel, amely az európai ipar és kutatás hangja a következő generációs hálózatok és szolgáltatások terén.

2023. Március 22.

(ChinaDaily)

Időjárás

Budapest Időjárás

Kövessen minket Facebookon!

Facebook Pagelike Widget

A Sárkány éve | Zodiákus bélyegkisív-kibocsátás – 2024

IV. Holdsütikészítő Workshop és kínai kulturális nap

Kínai írásjelek és civilizáció kiállítás

„A MI PETŐFINK – Kínai-magyar verses párbeszéd”

Hogy hangzik ugyanaz a vers kínai és magyar nyelven?

Kínai-magyar párbeszéd (II.) – a China Media Group tanácskozása

III. Magyarországi Holdsüti készítő Workshop

Magyar-Kínai Két Tanítási Nyelvű Iskola

A centrumban Kína – Kusai Sándor nagykövet, egyetemi oktató

Kőbányai kínaiak – gazdasági kapcsolatok

A Nyúl éve zodiákus bélyeg – közös bélyegkisív-kibocsátás | 2023

Valutaváltó

Naptár

2023. március
h K s c p s v
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031